Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Rozsvícený elektromobil

Audi ukazuje na jarním autosalonu Auto Shanghai studii e-tron Sportback concept. Jde o čtyřdveřové gran turismo, disponující elektrickým pohonem o výkonu 320 kW.

 

Vůz o rozměrech (délka x šířka x výška) 4900 mm x 1980 mm x 1530 mm používá konfiguraci, která nalezne uplatnění také v budoucích sériově vyráběných elektromobilech Audi. Jeden elektromotor na přední nápravě a dva na zadní pohánějí všechna kola. Jejich standardních 320 kW lze krátkodobě zvýšit až na 370 kW. Zrychlení z nuly na stovku je dosaženo za 4,5 sekundy, dojezd činí přes 500 kilometrů.

Kapalinou chlazené lithium-iontové akumulátory jsou uloženy mezi nápravami pod podlahou prostoru pro cestující. Mohou být napájeny systémem kombinovaného nabíjení CCS (Combined Charging System) se dvěma zásuvkami pro střídavý (AC) a stejnosměrný (DC) proud.

Pozoruhodná je osvětlovací technika automobilu. Ve světlometech na přídi a zádi jsou umístěny digitálně řízené jednotky Matrix LED. Miniaturní projektory Digital Matrix vytvářejí na asfaltu znaky, jimiž vozidlo komunikuje s okolím. Pro denní svícení jsou určeny úzké svíticí pásy pod úrovní kapoty motoru. Pod nimi se nacházejí

dvě velkoplošné světelné plochy. Na každé z nich je prostorově uspořádáno 250 diod LED, umožňujících tvorbu různých grafických zobrazení, a to dokonce i v pohybu.

Malé kamery nahrazují vnější zpětná zrcátka. Řidič může situaci sledovat na samostatných displejích ve dveřích.

Sériová produkce Audi e-tron Sportback by se měla rozjet v roce 2019.

 

 

 
20. 04. 2017 07:50 | Autor: Audi

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press