Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Oktávky znovu vyrážejí na okruhy

Škoda Octavia Cup vstupuje do druhého ročníku své obnovené existence. Tentokrát s vylepšenými auty, rozšířeným kalendářem a početnějším startovním polem.

 

Identické vozy na bázi sériové Octavie RS prošly upgradem motoru a převodovky, mají vylepšené odvětrávání interiéru a uchycení předního stabilizátoru. „Testy proběhly bez závažnějších problémů a s výsledkem jsme zatím spokojeni. Pilot Jiří Jupa, který se významnou měrou podílel už na vývoji automobilu Octavia Cup II, najel v posledním týdnu více než 200 kol v ostrém režimu a chování vozu si pochvaloval,“ konstatoval na dnešní tiskové konferenci seriálu zástupce jeho promotéra, společnosti Benet Automotive, Josef Křenek.

Kromě dvou podniků v Mostě se celkem pětkrát bude závodit v zahraničí – na Hungaroringu, Red Bull Ringu, v Poznani, na Slovakiaringu a v Oscherslebenu. Změnil se i systém bodování, kdy umístění na nejvyšších příčkách je dotováno méně než loni.

Mezi dvacítkou přihlášených čteme jak jména známá z premiérové sezony, tak zajímavých nováčků. Z nich budí největší pozornost někdejší obrovský rallyový talent Martin Semerád a teprve sedmnáctiletý Tomáš Korený, jenž v minulém roce zaujal svými výkony v Evropském poháru cestovních vozů.

 

Kalendář Škoda Octavia Cupu 2017:

21. 04. – 23. 04.         Hungaroring (H)

18. 05. – 20. 05.         Red Bull Ring (A)

07. 07. – 09. 07.         Oschersleben (D)

18. 08. – 20. 08.         Slovakiaring (SK)

01. 09. – 03. 09.         Most (CZ)

22. 09. – 24. 09.         Poznaň (PL)

06. 10. – 08. 10.         Most (CZ)

 

 
12. 04. 2017 15:09 | Autor: Pozitif

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press