Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Dakar 2017: 8. etapa

Reprezentant Teamu Peugeot Total Sébastien Loeb byl nejrychlejší v 8. etapě a ujal se vedení v celkové klasifikaci před Stéphanem Peterhanselem s dalším vozem Peugeot 3008DKR.

 

Úterní etapa, vedoucí z bolívijského Uyuni do argentinské Salty a překonávající nadmořskou výšku až 4400 m, zahrnovala měřený úsek dlouhý 492 km, rozdělený neutralizovanou zónou při přejezdu hranic mezi oběma zeměmi. Jenže bolívijská část musela být zkrácena v důsledku deště.

Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret Peugeot 3008DKR Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret, Peugeot 3008DKR

 

Vedoucí jezdec soutěže Stéphane Peterhansel vyjížděl jako první a v prvních dvou průjezdných kontrolních bodech byl nejrychlejší, ovšem jen s minimálním náskokem před Loebem. Ten se na cestě před neutralizovanou zónou dokázal před Peterhansela dostat, protože 12násobný vítěz Dakaru zastavil na 110. kilometru. V argentinské části měřeného úseku získal Loeb na Peterhansela pětiminutový náskok. Část z něj ztratil po defektu pneumatiky, nicméně i tak mu náskok 3 min 35 s stačil k tomu, aby letos potřetí vyhrál etapu a díky tomu se ujal i vedení v celkové klasifikaci.

Oba jezdci Teamu Peugeot Total navýšili svůj náskok před nejbližšími soupeři - Cyrilem Despresem se třetím  peugeotem a Nanim Romou s toyotou týmu Overdrive. Zatímco Despresovi se dařilo minimalizovat svou ztrátu, když dojel třetí s odstupem 5 min 13 s za Loebem, Roma měl mnoho problémů, takže se trojice peugeotů dostala na první tři místa v celkové klasifikaci.

Z vozů X-Raid Mini byl opět nejrychlejší Mikko Hirvonen, když dojel s osmiminutovou ztrátou na Loeba, zatímco Giniel de Villiers s í tovární Toyotou Gazoo ztratil dalších 12 minut.

Logistiku před středeční 1000 km dlouhou superetapou do Belénu zkomplikovalo počasí. Silnice od konce měřeného úseku do bivaku v Saltě byly zablokované doprovodnými vozidly, takže mnohé posádky a technické asistence musely zvolit jinou, poněkud delší cestu. Přitom technická pomoc v servisu je mezi úterní a středeční etapou mimořádně důležitá, neboť 7. a 8. etapa se jely jako maratónská, tedy bez jakékoliv vnější pomoci v bivaku v Uyuni a nyní soutěžící čeká extrémně dlouhá etapa.

Jakub Przygonski/Tom Colsoul Mini ALL4 Racing Orlen Team Jakub Przygonski/Tom Colsoul, Mini ALL4 Racing Orlen Team

 

Celkové pořadí po 8. etapách

1. Sébastien Loeb/Daniel Elena Peugeot 20 h 10 m 05 s

2. Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret Peugeot +1 m 38 s

3. Cyril Despres/David Castera Peugeot +17 m 17 s

4. Nani Roma/Alex Haro  +23 m 36 s

5. Mikko Hirvonen/Michel Perin Mini +53 m 41 s

6. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz +1 h 21 m 44 s

7. Orlando Terranova/Andreas Schulz Mini +1 h 26 m 47 s

8. Kuba Przygonski/Tom Colsoul Mini +1 h 42 m 18 s

9. Boris Garafulic/Filipe Palmeiro +2 h 42 m 57 s

10. Romain Dumas/Alain Guehennec Peugeot +3 h 09 m 17 s

Sébastien Loeb/Daniel Elena Peugeot 3008DKR Sébastien Loeb/Daniel Elena, Peugeot 3008DKR
 
10. 01. 2017 23:35

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press