Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Premiéra v přímém přenosu

Škoda Auto představila na speciální akci ve Stockholmu nový model Karoq. Přímý internetový přenos z této události nebo jeho záznam shlédlo přes milion diváků.

 

Karoq měří 4382 mm na délku, 1841 mm na šířku a 1605 mm na výšku. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech činí 69 mm. Rozvor náprav dosahuje hodnoty 2638 mm (u verze s pohonem všech kol 2630 mm).

Zavazadlový prostor má v pětimístném uspořádání interiéru základní objem 521 l. Při sklopených zadních sedadlech vzroste na 1630 l. Maximální využitelný prostor v zavazadelníku při dvoumístné konfiguraci a po vyjmutí sedadel se vyšplhá na 1810 l.

Infotainment vychází z druhé generace koncernové modulární stavebnice. Systémy Columbus a Amundsen disponují funkcí WiFi-hotspot. Pro prvně jmenovaný je v nabídce na přání LTE modul, který umožňuje internetové připojení na bázi v současnosti nejrychlejšího mobilního standardu.

On-line služby Škoda Connect jsou rozdělené do dvou kategorií: Infotainment Online sloužící pro informace a navigaci a Care Connect, které pomáhají při poruchách a v nouzi. Prostřednictvím aplikace Škoda Connect App lze vůz pomocí chytrého telefonu na dálku kontrolovat, konfigurovat a také najít, kde je zaparkován.

Platforma SmartLink+ se standardy Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLinkTM je součástí volitelné nabídky k základnímu infotainmentu Swing. Phonebox s indukčním nabíjením připojuje smartphon k anténě vozidla a současně jej bezdrátově nabíjí.

Škála asistentů zahrnuje například Park Assist, Lane Assist, Traffic Jam Assist, Blind Spot Detect, Front Assist nebo Emergency Assist.

Poprvé bude ve vozidle značky Škoda zabudován tzv. Digital Instrument Panel, který řidiči umožňuje nastavit některé z uspořádání velkoplošného displeje v přístrojovém panelu.

Motorovou paletu tvoří pět pohonných jednotek o zdvihových objemech 1,0 l, 1,5 l, 1,6 l a 2,0 l. Výkonové spektrum sahá od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Všechny agregáty jsou přeplňované turbodmychadlem a mají přímé vstřikování paliva, zařízení Start-Stop a rekuperaci brzdné energie. S výjimkou nejsilnějšího dieselu jsou dodávány buď s šestistupňovou manuální převodovkou, nebo sedmistupňovou DSG.

 

 

 
19. 05. 2017 15:29 | Autor: Škoda Auto

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press