Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Kandidáti - Eko auto - Kia Niro

Anketa Ekologické auto roku, v níž hlasuje jen odborná novinářská porota, má za cíl vyzvednout modely, vyznačující se šetrností k životnímu prostředí.

 

Do nominace ankety Ekologické auto roku se mohou dostat automobily jak s klasickým, tak i s hybridními a jinými alternativními druhy pohonu.

Kompaktní crossover značky Kia těží z toho, že, na rozdíl od konkurence, byl od počátku navrhován výhradně pro využití hybridního pohonu. Niro tedy je nízkoemisní vozidlo, které je současně velmi prostorné a praktické. Pětidveřový pětimístný vůz se velikostí řadí mezi crossover Soul, který je v prodeji i s čistě elektrickým pohonem, a SUV Sportage.

Hybridní pohon sestává ze zážehového motoru s přímým vstřikováním 1,6 l GDI, trakčního elektromotoru TMED, který může pracovat i jako generátor a je napájen z lithio-ion-polymerového akumulátoru s kapacitou 1,56 kWh, šestirychlostní dvouspojkové převodovky a řídicí jednotky HPCU. Jde o paralelní hybridní pohon, tzn. spalovací motor i elektromotor mohou pracovat současně.

Kombinovaná spotřeba podle NEDC je 3,8 l/100 km, tzn. emise CO2 jsou 89 g/km. Systém prediktivního hospodaření s energiemi ve spojení s navigací může předvídat dopravní podmínky na trase (např. stoupání a klesání) a snížit spotřebu, resp. zajistit efektivnější využití energie.

Aktuální akční cena za základní verzi 1,6 GDI HEV Comfort je 599 980 Kč a zahrnuje sedmiletou záruku (150 000 km) na celé vozidlo.

Základní informace

Místo výroby: Hwasung, Jižní Korea

Předchůdce: -

Hlavní konkurenti: Toyota CH-R, Toyota RAV4 Hybrid, Mitsubishi Outlander PHEV

Koncepce: paralelní hybridní pohon, spalovací motor a elektromotor umístěné vpředu pohánějí všechna kola

Karoserie: pětidveřový crossover

Motory: zážehový 1,6 l GDI/77 kW (105 k) + elektrický/32 kW (43 k), největší systémový výkon 104 kW (141 k)

Převodovky: šestirychlostní dvouspojková 6DCT

Délka: 4355 mm

Rozvor náprav: 2700 mm

Objem zavazadlového prostoru: 427/1425 l

Bezpečnostní systémy: systém nouzového brzdění s rozpoznáváním chodců, inteligentní tempomat, výstraha před vybočením z jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu

Konektivita: online služby Kia Connected Services a podpora technologie Android Auto (poprvé ve voze Kia)

Stojí za povšimnutí: nový asistenční systém na podporu hospodárné jízdy (Eco-DAS) spojuje pomoc pro jízdu setrvačností a systém prediktivního hospodaření s energiemi spojený s navigací.

 
08. 01. 2017 13:10

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press