Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Elektrická Optima nyní i jako kombi

Společnost Kia Motors Czech uvádí na český trh model Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid. K mání bude v jediném stupni výbavy za 1 199 980 Kč.

 

Oproti Plug-in hybridní verzi sedanu skýtá kombi o 133 litrů větší zavazadlový prostor a zároveň o osm kilometrů vyšší dojezd v elektrickém režimu.

V základu hnacího řetězce je zážehový čtyřválec Kia 2,0 GDI o 156 koních a s točivým momentem 189 Nm. Ve spolupráci s elektromotorem činí celkový výkon ústrojí 205 k při 6000 ot/min a souhrnný točivý moment 375 Nm již od 2 300 ot/min. Vůz dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,7 sekundy a maximální rychlosti 192 km/h. Produkce emisí v kombinovaném cyklu NEDC nepřesahuje 33 gramů CO2 na kilometr jízdy. Spotřeba se pak vyšplhá jen na hodnotu 1,4 litru a 12,3 kWh/100 km.

Automobil je opatřen novými systémy rekuperace kinetické energie a topení, větrání a klimatizace (HVAC). Palubní infotainment s osmipalcovým dotykovým displejem podporuje služby Kia Connected Services, jejichž součástí je také navigace nepřetržitými dopravními aktualizacemi, informacemi o rychlostních kamerách a s možností předpovědi počasí. K dispozici je též podpora technologií Android Auto a Apple CarPlay pro komunikaci s chytrými telefony. 

Součástí výbavového stupně  Premium jsou například sedmnáctipalcová  kola z lehkých slitin, full LED světlomety s funkcí Dual bending, integrovaná GPS navigace, soustava deseti reproduktorů Harman Kardon o výkonu 590 W a kožená vyhřívaná přední i zadní sedadla. V nabídce nechybějí ani stabilizátor VSM (Vehicle Stability Management), inteligentní tempomat (ASCC), asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKAS), sledování mrtvého úhlu (BSD a LCA), nouzové brzdění (AEB) a pomocník pro příčné i kolmé parkování (SPAS).

 

 
03. 07. 2017 05:50 | Autor: Kia

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press