Najít
 


generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 


 

Zvláštní kategorie

 

Zvláštními kategoriemi jsou:
Technická inovace a Ekologické auto

Technická inovace roku 2016
V málokterém oboru jde vývoj tak prudce kupředu jako v automobilovém průmyslu. Na pořadu dne jsou převratná řešení, patřící ještě před pár lety do oblasti fantazie. Ta nejprogresivnější z nich se dostala do nominace ankety Technická inovace roku. Jméno jejího vítěze, o němž svým hlasováním rozhodnou členové odborné novinářské poroty, bude oznámeno na slavnostním závěrečném večeru 16. února 2016.

EyeSight - Subaru Outback
Dvojice barevných kamer pod čelním sklem snímá prostor před vozem a rozeznává objekty na cestě. EyeSight v sobě sdružuje hned několik asistenčních a bezpečnostních systémů – na základě údajů z kamer funguje adaptivní tempomat (v rozmezí rychlostí 0 až 180 km/h), systém sledování jízdních pruhů i funkce automatického nouzového brzdění.


Easy Park Assist - Renault Espace, Kadjar, Talisman
Parkovací systém zvládá nejen běžné funkce parkování podélně nebo kolmo ke směru jízdy, ale také v místech se stáním šikmo k chodníku. Systém sám najde volné parkovací místo a samočinně zaparkuje. Řidič ovládá jen pedály a řadicí páku. Kromě předních a zadních parkovacích senzorů je standardním doplňkem Easy Park Assist také zadní kamera.


Dálkově ovládané parkování – BMW 7
BMW klíč je vybavený displejem, který zobrazuje důležité informace, jako je například dojezdová vzdálenost na palivo, které máte v nádrži. Po stisknutí tlačítka na klíči je BMW 7 schopné inteligentně zaparkovat a vyjet z parkovacího místa. Lze se tak vyhnout nepříjemnému soukání do vozu a z vozu v těsných garážích.


Bezdotykové ovládání palubního systému gestem - BMW 7 
BMW 7 pozná šest gest ruky. Lze tak ovládat například hlasitost rádia, měnit hudební skladby nebo přijímat telefonické hovory. Kamera pro snímání gest je umístěna pod vnitřním zpětným zrcátkem.


STD balíček bezpečnosti CITY SAFETY – Volvo XC90

Detekce jiných vozidel, cyklistů a chodců během dne i po setmění, která v případě hrozící kolize varuje zvukově a vizuálně, předpřipraví natlakováním brzdový systém a pokud řidič nereaguje, začne automaticky brzdit plnou brzdnou silou. Balíček obsahuje:
-    systém zabrzdění v křižovatce při hrozící srážce s protijedoucím vozidlem při odbočení vlevo
-    systém Run-off Road Protection - systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky nebo převrácení vozidla vč. předběžné aktivace předpínačů bezpečnostních pásů, deaktivace baterie (PHEv) a odemčení všech dveří. Sedadla mají výraznou schopnost absorbovat náraz.
-    systém řízení stability proti převrácení vozu (RSC) - sleduje míru naklonění vozu např. v zatáčce. Pokud naklánění vzroste do bodu, kde by mohlo dojít k převrácení vozidla, systém RSC zmenší poloměr dráhy vozidla, aby se naklánění zmenšilo.


Systém Connect me - Mercedes-Benz

Služby Mercedes Connect me umožňují spojit se přes internet s vozidlem a zjišťovat některé údaje nebo využívat funkce, které se hodí i firemním zákazníkům nebo fleetovým manažerům.
Nabízené služby se dělí na dvě skupiny. První jsou základní služby Mercedes Connect me, které odlehčí od úkonů souvisejících s údržbou a diagnostikou vozidla, druhou jsou služby Remote Online, s nimiž lze získat přístup k vozidlu prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače. 
Zajímavosti služeb Remote Online je na trhu ojedinělý široký záběr a rozšiřování nabídky dalších aplikací. Na webovém rozhraní lze získat řadu informací o přesné poloze vozu a o jeho stavu (objem paliva v nádrži, tlak vzduchu v pneumatikách, ujeté kilometry, ovládání nezávislého topení, odemknutí a zamknutí dveří atd.).


Audi A4 – asistent pro vyhýbací manévry
Zasahuje v situacích, kdy lze zabránit dopravní nehodě pouze objetím překážky. Na základě dat z přední kamery, adaptivního tempomatu a radarových senzorů vypočítá vhodnou trajektorii jízdy, přičemž zohledňuje vzdálenost, šířku a polohu vpředu jedoucího vozidla. Jestliže řidič otáčí volantem, systém ho podporuje při nezbytných změnách směru cílenými zásahy do řízení prostřednictvím posilovače řízení.

 

 

 

 

Ekologické auto roku 2016
Anketa Ekologické auto roku má za cíl vyzvednout modely, vyznačující se šetrností k životnímu prostředí. Do její nominace se dostaly automobily jak s klasickým, tak i s hybridními a alternativními druhy pohonu. Který z nich vyberou členové odborné novinářské poroty za Ekologické auto roku, se dozvíme na závěrečném slavnostním večeru 16. února 2016.Audi A3 e-tron
Ford Mondeo HEV
Mercedes-Benz B 250 e
Mercedes-Benz C 350 e
Mercedes-Benz GLE 500 e 4MATIC
Mercedes-Benz S 500 e L
Škoda Superb Greenline
Volkswagen Golf GTE
Volkswagen Caddy 1.4 TGI (CNG)
Volvo XC90 T8

 

Sdílet odkaz

Facebook Twitter E-mail
 
 
 

partneři ankety

 


Technický partner

 generální partner

hlavní partneři

 speciální partneři

 partneři ankety

 

Technický partner

 

 

Vyhlašovatelé ankety

SDA SAP

 

Pořadatel

Sport Press